Mistrovství světa v Kloboučku Hop! slavilo úspěch

Nedaleko slovenských hranic se koncem září odehrál velký boj o titul mistra světa. Účastníci čtyř světových kontinentů bojovali o první místo v Mistrovství světa v oblíbené hře Kloboučku Hop!. Kdo měl nejlepší mušku?

„Hra, která spojuje“, podtímto sloganem se uskutečnilo historicky první Mistrovství světa ve střílecí hře Kloboučku Hop!. A hra spojovala doslova – ve třech kategoriích měli šanci na vítězství děti s rodiči či prarodiči i jednotlivci. V krásné přírodě slovenského Autocampu Varín kousek od Žiliny se střílelo o sto šest i když počasí nejprve hře nepřálo. Doprovodný program plný hudebníků, workshopů a Igráčkovi kreativní dílničky si užili nejen diváci, kteří přišli povzbudit své rodiny či přátele.

Není ani překvapením, že nápad vytvořit z této tradiční hry akci většího rozměru, nevznikl na českém ani slovenském území. „Ta myšlenka vznikla v hlavách lidí, kteří tu hru znají. Když jsme byli spolu na dovolené v Chorvatsku, hráli jsme ji do noci a řekli si - stojí to za to uspořádat něco většího, nejen pro sebe, ale i pro druhé. Nakonec se nám podařilo získat hráče ze čtyř kontinentů.“ říká Pavol Prekop, jeden z organizátorů akce.

Princip stolní hry Kloboučku Hop! je jednoduchý. Pomocí odpalovací rampy a barevných kloboučků musíte zasáhnout nejvýhodnější cíl. Hráč s nejlepší muškou (a nejvíce body) na konci hry vítězí. Hra je postavena na schopnostech, zkušenostech i náhodě. Sami si ji můžete vyzkoušet ve speciální mobilní aplikaci vytvořené na počest mistrovství (ke stažení ji najdete zde) nebo si ji zakoupit na našem e-shopu. Nikdy není dost brzo na to začít se připravovat na další ročník.

A kdo se stal vítězem? Z více než 300 hráčů od 5 do 88 let si nejvíce bodů vystřílel Matej Chrebeň, který se stal Absolutním vítězem. V kategorii TRIPLE získali první místo Július Androvič, Mária Lysičanová a Jana Lysičanová. V kategórii DOUBLE se vítězi stali Jana Chebeňová a Matej Chebeň a titul mistra světa v SINGLE si odnesla Adela Prekopová.

Jako spoluorganizátoři celé akce všem vítězům gratulujeme a ostatním přejeme mnoho štěstí v přípravách na příští ročník, na kterém určitě opět nebudeme chybět. Na závěr se můžete podívat na videa z pohledu diváků i reportérů, kteří se o nás zmínili.

Aktuality

Koukněte, kde díky vám Igráček pomáhá

Přinášíme průběžný přehled, kde díky vám Igráčkův projekt pomáhá ... Více

POMÁHEJ S IGRÁČKEM

Pojď s Igráčkem bojovat proti koronaviru! Udělej si radost figurkou nebo hrou a podpoř hrdiny dnešních dnů - zdravotníky a záchranné sbory. ... Více

88341_t.jpg

Nová kolekce her Čtyřlístek

EFKO se přidává k oslavám padesátého výročí od vzniku legendárního Čtyřlístku. Na trh právě uvádí novou kolekci dobrodružních her ... Více

↑ nahoru