.

Jak vzniká hra

Dobrý nápad sám o sobě nestačí. Musí dostat správnou formu.
Náš tým se zkušenostmi s výrobou her od roku 1993 vám pomůže přetavit myšlenky do výsledného kvalitně zpracovaného produktu.

Nápad
Nápad je vlastně to nejvzácnější. Často se ale ukáže, že už není originální a pak je na zváženou, jak s ním naložit.
Návrh
Z nápadu často nemusí jít ani poznat, jak si hru vlastně autor představuje. Návrh je více konkrétní. Současně se více odhalují slabiny. Často jde o nejdůležitější krok.
Prototyp
Prototyp umožní první opravdovou hru reálnými hráči a odhalení jejích slabin. Hraním se finalizují pravidla, odstraňují nedostatky a zjišťuje atraktivnost hry pro hráče.
Výroba
Výroba je technický proces s řadou úskalí. Spolehlivý dodavatel si s nimi umí poradit a dovést hru do finální podoby včetně balení.
Dodání
Hra je dokončena a nyní si musí najít jednu z mnoha cest ke svým hráčům. Je třeba ji propagovat, aby nezapadla mezi jinými hrami v široké nabídce na trhu.

Co by měla splňovat dobrá hra,
která bude hráče bavit?

Univerzální recept určitě nehledejte. Není. Existují velmi úspěšné hry, které jsou jednoduché a stojí hlavně na nápadu. Často vznikaly jen pár hodin. Ale existují i velmi úspěšné komplikované hry, které vznikaly roky. A platí to samozřejmě i naopak.

Hra samotná dělá často z hráče jinou osobu. Jednou se stává dobyvatelem, jindy ochráncem. Umožňuje nám zažívat vždy něco nového, ale také nás učí vyhrávat i prohrávat.

„Ptát se, proč lidé hrají hry, je něco podobného, jako když se ptáte zamilovaného člověka po motivech jeho zamilovanosti.“ J. A. Thompson (australský archeolog)

Myslíte si, že máte originální nápad?
Ozvěte se nám.

Naše zkušenosti šetří vaše náklady
O nás
e-shop